لیفت سینه

جراحی لیفت سینه معمولا” ۲ تا ۳ ساعت طول می کشد و در یک بیمارستان یا مرکز جراحی انجام می شود. جراح شما از یک ماژیک جراحی برای علامت گذاری روی پوست سینه تان استفاده می کند که نشانگر قسمتهایی از سینه است که باید برداشته شوند. این علامت گذاریها بسیار مهم هستند چراکه وقتی دراز بکشید شکل سینه هایتان تغییر خواهد کرد و دیگر امکان ارزیابی مناسب وجود نخواهد داشت.

عمل بالا بردن سینه یا لیفت سینه جراحی زیبایی برای رفع افتادگی سینه‌ها است.

به دلایل مختلفی ممکن است سینه خانم‌ها دچار افتادگی شود. بالا کشیدن سینه یا لیفت سینه، با کمک ایجاد برش‌های در پوست سینه، برداشتن بخش‌های اضافی و جمع کردن پوست سینه انجام می‌شود. در این روش بافت سینه تغییری نمی‌کند. بر عکس عمل کوچک کردن سینه که در آن، بافت‌های اضافی برداشته می‌شود، در عمل بالا بردن سینه فقط پوست اضافی برداشته می‌شود.

سینه های بانوان معمولاً با گذر زمان دچار تغییر شده و ظاهر جوان و سفت خود را از دست می دهد. این تغییرات و از بین رفتن الاستیسیته پوست می تواند بر اثر عوامل ذیل اتفاق بیافتد:

حاملگی
شیردهی
کاهش و یا افزایش وزن
افزایش سن
جاذبه زمین
وراثت

اگر سوالی دارید یا نیاز به مشاوره رایگان دارید میتوانید با شماره ی زیر تماس بگیرید!

09199920278

کاندید لیفت سینه چه کسانی هستند؟

لیفت پستان پروسه ای است که کاملاً سلیقه ای بوده و معمولاً برای درمان عارضه خاصی استفاده نمی شود. لیفت سینه برای هر شخص نتیجه متفاوتی داده و ممکن است طبق ایده آل های شما پیش نرود.

لذا شرایط ذیل می تواند فرد را به کاندید مناسب لیفت سینه تبدیل نماید:

  • سلامت جسمانی فرد و دارا بودن وزن ثابت، نقش موثری در هر نوع جراحی بازی می کند.
  • عدم مصرف سیگار و دخانیات
  • داشتن احساس بد نسبت به ظاهر سینه ها، از بین رفتن زیبایی و حجم آنها
  • سینه های شما باریک، دراز و یا آویزان شده باشد.
  • زمانیکه بانوان به مدت زیادی از لباس زیر استفاده نکنند، سر سینه های آنها دچار افتادگی می شود.
  • سر پستان و هاله دور آن بزرگ شده و به سمت پایین سینه حرکت کرده باشد.
  • پوست دچار کشیدگی شده و به دنبال آن نوک پستان بزرگ شده باشد.
  • یکی از سینه ها از دیگری کوتاه تر باشد.

نحوه انجام  عمل لیفت سینه چگونه است؟

لیفت سینه یا Breast lift نوعی جراحی است که بیشتر زنانی که خواستار سینه های خوش فرم و شکیل هستند از آن استقبال می­کنند.

در حین عمل، در اطراف هاله و نوک پستان  برش داده می­شود. پوست اضافه برداشته شده و پستان به سمت بالا کشیده می­شود. در صورت نیاز به افزایش سایز سینه، ایمپلنت سینه یا پروتز سینه هم در پشت بافت سینه قرار داده می­شود.
برای ایمپلنت سینه یا  Breast implant به طور معمول از مواد سیلیکونی نرم و یا مواد پلیمری استفاده می­شود.

 

 اقدامات قبل از لیفت سینه

پیش از انجام جراحی لیفت سینه می بایست وضعیت سلامت عمومی بدن مورد سنجش قرار گرفته و تمامی موارد امهم برای سلامتی فرد مورد توجه قرار گیرد.
سینه از جهت سایز، ظاهر، کیفیت بافت پوستی و محل قرار گیری هاله دور سینه مورد بررسی قرار می گیرد.
ممکن است عکس هایی پیش از انجام لیفت سینه از شما گرفته شود.
در مورد آنچه از جراحی لیفت سینه می خواهید، از شما سوال می پرسد.
مراحل درمانی را برای شما تشریح می کند.
جراح پلاستیک در مورد نتیجه جراحی لیفت سینه، عوارض و مواردی که نیاز به توضیح بیش تر باشد، با شما صحبت خواهد کرد.
نحوه بیهوشی در طول جراحی لیفت سینه دیگر موضوعی است که جراح پلاستیک در مورد آن برای شما توضیح خواهد داد.

چک لیستی از سوالاتی که در ذهنتان دارید را آماده نموده و طبق آنها سوالات خود را مطرح نمایید

لیفت سینه چه کارهایی نمی تواند انجام دهد؟

لیفت سینه نمی تواند تغییری در سایز و یا گرد کردن سینه شما ایجاد نماید. اگر می خواهید سینه شما پرتر به نظر برسد، می بایست لیفت سینه را به همراه جراحی تقویت بافت سینه انجام دهید.

اگر به دنبال آن هستید که سینه شما کوچکتر از مقدار فعلی به نظر برسد، می توانید لیفت سینه را با جراحی کاهش سایز سینه ادغام نمایید. شایان ذکر است که تصمیم گیری جهت انتخاب بهترین روش جراحی سینه بر عهده جراح فوق تخصص پلاستیک می باشد

انواع روش های لیفت سینه

لیفتینگ لنگری

سه خط برش شامل برش دور هاله و برش عمودی از هاله سینه تا چین طبیعی زیر سینه و برش افقی به موازات چین زیر سینه تشکیل شده است.این روش با بیشترین میزان برش جراحی همراه است.در زنانی کاربرد دارد که افتادگی شدید سینه و نوک آنرا دارند و نمی توان با روشهای قبلی نتایج مطلوب را بدست آورد.این روش که قدیمی ترین آنها نیز است معمولا” برای انجام همزمان لیفت سینه با کوچک کردن آن انجام می شود، و جراح قادر به حذف مقدار قابل توجهی از پوست اضافه و کاهش بافت است ،که نتایج بسیار خوبی را به همراه دارد

لیفتینگ هلالی

تکنیک ارتقاء هلال اغلب برای زنانی که سینه کوچکتری دارند، استفاده می شود.

این روش شامل ایجاد یک برش کوچک به نیمه اطراف نیمه بالای لبه سینه است. لیفتینگ هلالی اغلب هنگامی که یک بیمار در معرض یک روش فیلینگ سینه قرار می گیرد نیز، انجام می شود. این تکنیک باعث کم شدن زخم ها می شود.

لیفتینگ گرد

این روش برای سفتی خفیف تا متوسط در سینه موثر است. این روش شامل یک برش دایره ای است که در اطراف لبه آرئولار اجرا می شود و مانند لیفتینگ هلالی اغلب در عمل جراحی افزایش سایز سینه انجام می شود. این لیفتینگ همچنین می تواند در کاهش سایز آرئولار مفید باشد. زخم در اطراف لبه آرئولار قرار دارد اما در طول زمان محو می شود.تنها در دور هاله سینه برای زنانی که درجه خفیف تا متوسط افتادگی سینه داشته باشند، مناسب است. این روش زمانی که در همراهی با قرار دادن پروتز سینه بوسیله جراح کاردان انجام شود ،می تواند با کمترین جای برش جراحی نتایج رضایت بخشی را برای فرد ایجاد نماید.

قیمت عمل لیفت سینه

هزینه جراحی لیفت سینه ها بستگی به دستمزد جراح و کلینیک یا بیمارستان دارد. در صورتی که نیاز به انجام جراحی پروتز سینه همزمان با جراحی لیفت سینه باشد، هزینه پروتز سینه هم اضافه می شود. همچنین تکنیکی که برای جراحی لیفت سینه به کار برده می شود، در تعیین هزینه این جراحی موثر است. برای مثال برخی بیماران شلی و افتادگی اندکی دارند که تنها نیاز به مینی لیفت است. در حالی که برخی دیگر سینه های به شدت افتاده ای دارند که نیاز به کار کردن بیشتر بر روی سینه هاست.

بنابراین بهتر است که در این مورد با جراح سینه خود مشورت کنید تا هزینه دقیق براورد شود.
هزینه های دیگری که برای جراحی لیفت سینه، در نظر گرفته می شود شامل هزینه بیهوشی، هزینه کرم ها و لوسیون های مورد استفاده بعد از جراحی و هزینه های جانبی دیگری است که همگی توسط تیم جراحی به بیمار گفته می شود.

اگر سوالی دارید یا نیاز به مشاوره رایگان دارید میتوانید با شماره ی زیر تماس بگیرید!

09199920278

دریافت مشاوره (کلیک کنید)