ماموپلاستی

حالا برای شما روشن تر شده است که ماموپلاستی نوعی جراحی سینه کاهنده است. در یک تعریف ساده جراحی ماموپلاستی برای بانوانی پیشنهاد می شود که به علت بزرگی سینه درد های زیادی را در ناحیه شانه و گردن خود متحمل  هستند. این بانوان اغلب با شکایت از ایجاد زخم در چین تحتانی سینه و درد های ناحیه سینه به بهترین جراح سینه مراجعه می کنند.

عمل ماموپلاستی چیست؟

در سراسر جهان وجود دارند برخی از زنانی که به دلیل داشتن سینه های بزرگ تر از حد و بزرگ تر از تناسب بدنی خود، از مشکلاتی چون درد گردن و در شانه ها رنج می برند و برای کاهش سایز سینه های خود از روش های بسیار زیادی کمک گرفته اند که معمولا نتیجه خوبی برای آن ها نداشته و افراد نتوانسته اند از آن ها نتیجه مطلوب و مورد قبولی بگیرند و از آن رضایت داشته باشند.

روش های زیادی برای افرادی که دچار این مشکل هستند پیشنهاد می شود اما به علت قدیمی بودن و همچنین ناکارآمد بودن این روش ها می توان گفت که هیچ تاثیری در کاهش سایز سینه بیماران ندارد و افراد نمی توانند سینه های خود را متناسب با اندازه ی بدن خود کوچک کنند اما امروزه روشی به وجود آمده است که افراد معمولا با نام ماموپلاستی و یا جراحی سینه آن را می شناسند.

ماموپلاستی از روش های کاملا جدید و تاثیر گذار در کاهش سایز سینه بیمارانی است که از مشکل بزرگی بیش از حد سینه های خود رنج می برند و مشکلاتی که ناشی از آن می باشد باعث کلافگی آنان شده است.

افراد با استفاده از این روش می توانند سینه های خود کوچک کرده و همچنین علاوه بر آن می توانند سایز آن را به گونه ای انتخاب کنند که متناسب با فیزیک بدنی آن ها می باشد.

از عمل ماموپلاستی معمولا برای کاهش سایز سینه های افراد استفاده می شود و معمولا برای هدفی غیر این کاربرد خاصی نداشته و مختص کاهش سایز سینه هایی است که افراد از داشتن آن رضایت ندارد؛ بنابراین با جراحی سینه می توانید این مشکل خود را رفع کنید.

مراحل عمل ماموپلاستی چیست؟

بیهوشی: داروها برای راحتی شما در حین عمل ماموپلاستی مدیریت می شود. انتخابها شامل آرام بخش وریدی و بیهوشی عمومی است که دکتر شما بهترین گزینه را به شما پیشنهاد می کند.

برش: گزینه های برش شامل :

 • کشیدن یک الگوی دایره ای در اطراف هاله سینه: خطوط برش که باقی می مانند، زخم های قابل مشاهده و دائمی هستند، هرچند که معمولا در زیر لباس شنا یا سینه بند پنهان هستند.
 • یک سوراخ کلیدی یا یک الگوی راکتی شکل با یک برش اطراف سینه و به صورت عمودی پایین به خط سینه
 • یک الگوی برش لنگری شکل یا T مانند

برداشتن بافت و تغییر موقعیت سینه:

پس از ایجاد برش، نوک سینه (که به خون اصلی و مرکز عصب محدود می شود) تغییر موقعیت داده می شود. هاله سینه نیز در صورت لزوم کاهش می یابد. بافت زیرین سینه کاهش یافته ، بالا برده و تغییر شکل داده می شود. گاهی اوقات برای سینه‌های بزرگ آویزان، ممکن است نیاز به برداشتن نوک پستان و هاله و پیوند به یک موقعیت بالاتر روی سینه داشته باشد.

بستن برشها: برشها به هم رسانده می شوند تا به سینه های کوچکتر تغییر شکل پیدا کنند. بخیه ها به صورت عمیق در بافت سینه ایجاد و از سینه های تازه شکل گرفته پشتیبانی می کند. بخیه ها، چسبهای پوست یا نوار چسب جراحی ، پوست را می بندد. خطوط برش دائمی هستند اما در بیشتر موارد محو شده و به طور قابل توجهی بهبود می یابند.

نتایج را ببینید: نتایج جراحی کاهش سینه شما بلافاصله قابل مشاهده است. با گذشت زمان، تورم پس از جراحی برطرف خواهد شد و خطوط برش محو خواهند شد. رضایت شما باید با تصویر جدید شما ، همانطور که بهبود می یابید رشد کند.

 

ماموپلاستی افزایشی چیست؟

در واقع به این روش ماموپلاستی کاهشی می گویند و روش دیگر که برای افزایش سایز سینه هاست به مامو پلاستی افزایشی معروف است که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.

درواقع از عمل ماموپلاستی افزایشی که معمولا با پروتز می باشد برای افزایش سینه یا ترمیم سینه ها استفاده میشود و یا ممکن است بیمارانی مثل بیماران سرطانی که قبلا عمل ماستکتومی داشته اند و تمامی سینه های خود را برداشته اند از این روش استفاده کنند.

افرادی که عدم تقارن در سینه هایشان دارند یا سینه های آنها شل و از شکل طبیعی خارج شده است، همچنین افرادی که از ژنیکوماستی رنج میبرند که در اثر چاقی یا عدم تعادل هورمون ها یا شرایط ارثی و ژنیتیکی در مردان به وجود می آید استفاده از عمل جراحی ماموپلاستی برای آنها ضروری و لازم است.

نحوه انجام عمل ماموپلاستی

عمل جراحی کوچک کردن سینه ها به طور کل شامل برداشت پوست ، چربی و بافت اضافی سینه می باشد که معمولا” باعث قرار گرفتن و انتقال هاله و نوک پستان به موقعیتی بالاتر می شود.

شایعترین روش کوچک کردن سینه ها که ماموپلاستی نیز نامیده می شود،  از سه برش اصلی تشکیل شده است .یک برش در دور هاله داده می شود و دیگری  بصورت خط عمودی از لبه زیرین هاله پستان تا چین زیر سینه امتداد می یابد و خط سوم انحنای طبیعی خط زیر سینه را دنبال می نماید.

در عمل جراحی کوچک کردن سینه ها ،پس از برداشتن بافت پوست و چربی و بافت اضافی سینه ، هاله و نوک آن به موقعیت بالاتری منتقل می شوند و تا حدودی لیفت میشوند و اندازه هاله سینه را -که در اکثر موارد بزرگی بیش از حذ آن، کش آمده و قطر بالایی یافته است- نیز می توان کوچکتر کرد.

معمولا” نوک و هاله سینه ،به بافت های زیرین متصل باقی می مانند و این باعث حفظ عصب دهی و حس رسانی آن ها می شود.

ماموپلاستی برای چه افرادی مناسب است؟

 • افراد دارای درد مزمن کمر، گردن و شانه
 • افراد دارای درد عصبی
 • افراد دارای فعالیت محدود
 • افراد دارای اعتماد به نفس ضعیف مربوط به سینه های بزرگ
 • افرادی با مشکل جا دادن سینه در سینه بند و لباس

انجام عمل زیبایی Mammoplasty بدون پروتز به افرادی که بیماری های خاص مثل مشکلات قلبی دارند توصیه نمی شود.

بهتر است قبل از عمل و انتخاب روش ماموپلاستی با دکتر خود مشورت کنید. به طور کلی افراد با هر جنسیتی چه خانم و چه آقا بعد از سن 18 سالگی میتوانند عمل ماموپلاستی انجام دهند البته به شرط اینکه هیچ بیماری خاصی که مانع از عمل بشود نداشته باشند.

همچنین باید به این نکته توجه کنید خانم هایی که برنامه ای مشخص برای بارداری و زایمان دارند بهتر است عمل ماموپلاستی را به زمانی پس از بارداری و شیردهی موکول کنند

اگر سوالی دارید یا نیاز به مشاوره رایگان دارید میتوانید با شماره ی زیر تماس بگیرید!

09199920278

پانسمان بعد از ماموپلاستی

قبل از هر توضیح باید توجه کرد جهت دریافت نتیجه عالی بعد از عمل حتماً به پزشک خود پیشنهاد استفاده از پانسمان های نوین را بدهید که در پایینتر توضیحات مزایای آن را به شما می دهیم زیرا استفاده از گاز و باند ساده یک روش کاملاً قدیمی می باشد که در سالیان دور در کشور های پیشرفته کنار گذاشته شده و مخصوصاً در حوزه زیبای مصرف نمی شود.

بزرگترین مزایا استفاده از آنها اینکه ریسک عفونت بخیه ماموپلاستی را بسیار پایین می آورد و ترمیم زخم را سرعت می بخشد در مواردی حتی اثر اسکار یا گوشت اضافه را تاحد ممکن می کاهد.

پانسمان های مورد استفاده در جراحی سینه بروی بخیه ها قرار می گیرد و بعد از سیکل زمانی مشخص تعویض می شود. باید در نظر داشته باشید که هرچقدر فواصل تعویض پانسمان زخم شما کوتاه تر باشد به سود شما است زیرا ترشحات اضافی و محیط رطوبت در زخم موجب عفونت و بوجود آمدن محیط باکتریایی در نتیجه ضمن ایجاد عفونت تاخیر در بهبود زخم و ترمیم آن می شود.

معمولاً چه قبل از کشیدن بخیه چه بعد از آن از پانسمان در تمامی نقاطی که تیغ جراحی یا ملتهب است استفاده شود یعنی تا زمانی که زخم های شما ترمیم نشده و پوست شما تا حدودی ضخیم نشده مصرف آن را قطع نکنید در مواردی مشاهده شده که فرد بعد از کشیدن بخیه ها با یک فعالیت کوچک ساده ناحیه مورد نظر مجدد باز شده و هزینه های سنگینی رو متحمل شده است. درحین استفاده از پانسمان بعد از ماموپلاستی برای شما آنتی بیوتیک توسط پزشک تجویز شده را بصورت دقیق و منظم مصرف نمایید.

به چه علت سینه ها بزرگ می شوند؟

بزرگ شدن سینه علت های مختلفی می تواند داشته باشد که به شرح زیر است:

 • اضافه وزن: معمولا افراد چاق با بزرگی سایز سینه مواجه می شوند.
 • مصرف برخی داروهای هورمونی : این داروهای هورمونی به دلیل داشتن پروژسترون و استروژن می توانند موجب افزیش سایز سینه شوند.
 • حاملگی: بارداری موجب افزایش وزن و سایز سینه ها می شود.

آیا پس از ماموپلاستی امکان شیردهی وجود دارد؟

برش های ایجاد شده در جراحی ماموپلاستی در هاله قهوه ای رنگ اطراف نوک سینه است که امکان دارد طی این جراحی مجاری شیردهی آسیب ببیند و قابلیت شیردهی را تحت تاثیر قرار دهد. امروزه با استفاده از تکنیک های پیشرفته در جراحی ماموپلاستیک از توانایی های شیردهی محافظت می شود. بهتر است در این باره قبل از انجام جراحی با پزشک متخصص خود مشورت کنید. پزشک متخصص، در ارتباط با بروز تغییرات احتمالی پس از عمل جراحی اطلاعات مفیدی را در اختیار بیمار می گذارد.

مزایای ماموپلاستی

 • حل مشکل درد پشت، کشش گردن و سردرد (که نیاز به داروهای ضد درد دارد)
 • بهبود فعالیت فیزیکی
 • بهبود تنفس
 • بهبود زندگی جنسی
 • حل مشکل حساسیت و خارش پوستی زیر سینه ها
 • تناسب در پوشیدن لباس و در نتیجه افزایش اعتماد به نفس

معمولا در هر سنی ماموپلاستی می تواند انجام شود اما طبق تحقیقات بهتر است از سن 18 سالگی که سینه ها به طور کامل رشد کرده باشند انجام شود که نیازی به عمل مجدد نباشد.

اقدامات قبل از  عمل ماموپلاستی

برای موفقیت هر عمل جراحی یک سری اقدامات و آمادگی ها از جانب بیمار لازم و ضروری است. از اصلی ترین این اقدامات، جمع آوری کامل اطلاعات جراحی و جستجو و پرسش برای یافتن بهترین جراح ماموپلاستی است. آمادگی کافی از جانب بیمار به نوعی تضمین کننده پروسه موفق جراحی و پیش گیری از بروز عوارض ناخواسته است. اقدامات قبل از جراحی کوچک کردن سینه شامل موارد زیر است.

 • پس از جستجو و انتخاب بهترین جراح سینه، نوبت به مشاوره و معاینه توسط پزشک می رسد. در این جلسه اهداف و تمایلات بیمار از انجام عمل بیان می شود. در جلسه مشاوره ماموپلاستی نیاز به معاینه فیزیکی کامل سینه و بافت آن از سوی جراح است و لازم است وضعیت پوست و خاصیت الاستیسیته آن به طور دقیق بررسی شود. سوابق پزشکی بیمار و مشکلات خاص باید به اطلاع جراح برسد تا قدم های مورد نیاز قبل از جراحی برداشته شود. انجام ماموگرافی برای بررسی بهتر بافت سینه یکی از اقدامات ضروری قبل از جراحی ماموپلاستی است.
 • دو ماه قبل از انجام جراحی ماموپلاستی باید مصرف سیگار و الکل را قطع کرد.
 • آزمایشات خون و عکس برداری های لازم سینه باید انجام شود.
 • مصرف داروهایی همچون ویتامین E، آسپرین، بروفن و هر گونه داروی ضد التهابی را باید یک ماه قبل از عمل متوقف کرد.
 • 8 ساعت قبل از انجام عمل نباید چیزی میل شود.
 • شب قبل از جراحی کوچک کردن سینه بیمار باید استحمام کند.
 • اگر احتمال بارداری فرد متقاضی این عمل وجود دارد لازم است تا به اطلاع جراح برساند.
 • در صورت وجود سابقه خانوادگی ابتلا به سرطان پستان لازم است به اطلاع جراح رسیده و در صورت لزوم ماموگرافی و یا بیوپسی از بافت سینه انجام شود.

مراقبت های بعد از عمل ماموپلاستی

 • داشتن احساس سنگینی و گیجی بعد از جراحی سینه طبیعی است و به دلیل تاثیر داروی بیهوشی می باشد که در این شرایط بهتر است به مدت 24 ساعت فردی همراه شما باشد.
 • در روز های ابتدایی با مشورت جراح فوق تخصص پلاستیک می توانید راه رفتن را شروع کنید چرا که با راه رفتن بهبودی تان سریع تر حاصل می شود.
 • از دارو هایی که جراح پلاستیک برای شما تجویز کرده است در زمان معین استفاده کنید.
 • رژیم غذایی خود را با نوشیدن مایعات شروع کنید.
 • سعی کنید در این دوران مصرف سدیم را به حداقل ممکن برسانید.
 • توجه داشته باشید که مصرف آناناس به روند بهبودی تان کمک بسیاری می کند.
 • به مدت یک ماه از مصرف دخانیات و نوشیدن مشروبات الکلی پرهیز کنید.
 • از سوتین طبی که جراح پلاستیک تجویز نموده است استفاده نمایید این سوتین مخصوص دوران پس از جراحی سینه است و استفاده از آن مهم و تاثیر گذار است.
 • بعد از دو روز می توانید استحمام نماید.

باید جای زخم های ناشی از جراحی سینه خشک نگه داشته شود و چنانچه احساس خشکی در پوست سینه داشتید می توانید از کرم مرطوب کننده استفاده نمایید به طوری که وارد زخم ها نشود.

سوالاتی که باید بعد از عمل از جراح پرسیده شود:

 • بعد از عمل جراحی در کجا از من نگهداری خواهد شد؟
 • چه داروهایی بعد از جراحی داده یا تجویز خواهد شد؟
 • آیا بعد از جراحی باید پانسمان / باند را داشته باشم؟ چه زمانی آنها را بر خواهند داشت؟
 • آیا بخیه ها برداشته خواهند شد؟ چه موقع؟
 • چه موقع می توانم به ورزش و فعالیت بدنی ادامه دهم؟
 • چه موقع باید برای پیگیری وضعیت خود مراجعه کنم؟

هزینه عمل ماموپلاستی

فاکتورهای زیادی روی هزینه عمل ماموپلاستی تأثیر می‌ گذارد. از جمله مهم ترین پارامترهای موثر بر هزینه جراحی کوچک کردن سینه می توان به مهارت و تجربه جراح، هزینه مرکز جراحی، هزینه بی هوشی، روش انجام جراحی، کادر درمانی و هزینه گن کششی اشاره کرد. عمل ماموپلاستی جزو جراحی های زیبایی محسوب شده و هزینه آن تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد

اگر سوالی دارید یا نیاز به مشاوره رایگان دارید میتوانید با شماره ی زیر تماس بگیرید!

09199920278

جراحی ليفت سينه
جراحی ليفت سينه
دریافت مشاوره (کلیک کنید)