تفاوت بادی جت و لیپوماتیک در چه مواردی می باشد؟

تفاوت بادی جت و لیپوماتیک

امروزه توجه به سلامت و تناسب اندام بسیار مطرح می باشد. ولی برخی از افراد قادر نیستند تا با استفاده از ورزش و فعالیت بندی این تناسب اندام را داشته باشند. به همین دلیل روش های نوین پزشکی به کمک این افراد آمده است. روش های جدید لاغری که امروزه بسیار رواج یافته است عبارتند از: بادی جت و لیپوماتیک اما تفاوت بادی جت و لیپوماتیک در چه مواردی می باشد؟ در ادامه به این موضوع اشاره خواهیم کرد. برای اینکه بتوان تفاوت بادی جت و لیپوماتیک را به درستی متوجه شد باید تعریف درست از هر کدام داشته باشیم. لیپوماتیک یک روش غیر جراحی و غیر تهاجمی می باشد که با استفاده از امواج اولتراسونیک و تجهیزاتی به نام کانولا چربی های اضافی بدن را از بین می برد. بادی جت هم روش نوین لاغری می باشد که در این روش با استفاده از فشار آب و کمپرسور هوا چربی های اضافی بدن را از بین می برند.

تفاوت بادی جت و لیپوماتیک از نظر مزایا و معایب

روش لیپوماتیک: از مزایای این روش می توان به مواردی مانند: عدم نیاز به بیهوشی، مدت زمان نقاهت کوتاه،  نداشتن خونریزی حین عملیات، خروج تمام بافت چربی قسمت مورد نظر و نتیجه مناسب با ماندگاری بالا اشاره کرد. از معایب این روش می توان داشتن درد در محل انجام عملیات به دلیل از بین رفتن سلول های چربی را نام برد.

روش بادی جت: از مزایای این روش هم می توان به موارد زیر اشاره کرد: عدم نیاز به بیهوشی، نداشتن خونریزی، کم بودن دوره نقاهت کوتاه مدت، روش نیمه تهاجمی، در این روش تخریب چربی ها صورت نمی پذیرد پس درد دوره نقاهت هم در این روش وجود ندارد، کم بودن جلسه انجام عملیات، داشتن نتیجه بسیار مناسب با ماندگاری بالا. در این روش جدید با توجه به عدم تخریب بافت چربی معایب و عوارض جانبی خاصی تا به امروز گزارش نشده است.

روش های نوین

فرق بین بادی جت و لیپوماتیک از نظر نحوه انجام عملیات

تفاوت بادی جت و لیپوماتیک در اندیکاسیون انجام عملیات چندان زیاد نمی باشد. تنها تفاوت در عمل از بین بردن چربیها می باشد.  در این بخش به مراحل انجام این روش ها شاره خواهیم کرد:

 1. انجام استریلازیسیون و بی حسی لوکال در محل انجام عمل. این مرحله برای هر دو روش یکسان می باشد.
 2. ایجاد یک برش کوچک در ناحیه مورد نیاز برای خروج چربی. این مورد هم برای هر دو روش مشابه می باشد.
 3. تفاوت بادی جت و لیپوماتیک در این بخش می باشد. در روش لیپوماتیک لوله کانولا از شکاف ایجاد شده وارد و توسط امواج اولتراسونیک و ایجاد ارتعاش بافت های چربی مورد نظر از بین می رود. ولی در روش بادی جت پس از ورود کانولا شل و جابه جا کردن بافت چرب توسط فشار اب انجام خواهد شد.
 4. خارج کردن چربی های تخریب شده توسط مکش در روش لیپوماتیک. در روش بادی جت این خروج چربی ها توسط کانولا و به وسیله فشار آب صورت می پذیرد.
 5. انجام پانسمان و بخیه محل انجام عملیات. این مورد هم برای هر دور شو یکسان می باشد. اندازه برش و تعداد بخیه بستگی به محل انجام عمل و حجم چربی خارج شده خواهد داشت.

آیا مراقبت های بعد از عمل این دو روش با توجه به تفاوت بادی جت و لیپوماتیک در روش انجام متفاوت خواهد بود؟

 1. داشتن رژیم غذایی مناسب، کافی و غنی
 2. داروهای تجویزی را حتما باید با دز درست و به موقع مصرف نمایید. این مورد به ویژه در خصوص آنتی بیوتیک ها بسیار مهم می باشد.
 3. به مدت 10 روز تا 2 هفته از انجام کارهای سنگین ممانعت کنید.
 4. 1 الی 2 روز بعد از انجام عمل باید به حمام نروید. بعد از دو روز با نظر پزشک معالج استحمام نمایید.

روش کم خطر

چه عواملی در نتیجه انجام این عمل ها تاثیرگذار می باشد؟

 1. استفاده از دستگاه های به روز ومدرن دستگاههای جدید عوارض جانبی کمتری نسبت به مدل های قدیمی ایجاد می کنند.
 2. استفاده از روش ها و اندیکاسیونهای جدید: با توجه به پیشرفت علم پزشکی، روش های کمتر تهاجمی جدید هر روز مورد استفاده قرار می گیرد. آشنایی و استفاده از این روش ها هم در نتیجه عمل و هم در کوتاه شدن دوره نقاهت بسیار موثر خواهد بود.
 3. تجربه و تبحر پزشک معالج: حتی اگر بهترین دستگاه ها را داشته باشید و از جدیدترین متد ها هم استفاده کنید در صورتی که مجری این روش های یعنی پزشک معالج شما کاربلد نباشد نتیجه مورد نظر به دست نخواهد آمد. نتیجه این عمل های زیبایی و مدت زمان ماندگاری آنها تا حد بسیار زیادی وابسته به تبحر و تجربه پزشک معالج شما می باشد. پیشنهاد ما به شما در این زمینه  مجموعه زیبایی و جراحی دکتر محسن میر حسینی می باشد. این مجموعه دارای تمام ویژگی های ذکر شده در قسمت های قبل می باشد. امیدواریم که از خواندن نوشته تفاوت بادی جت و لیپوماتیک لذت برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)