مراقبت‌ های بعد از عمل ماموپلاستی چگونه هستند؟

مراقبت_های بعد از عمل ماموپلاستی

جراحی کوچک کردن سینه یا Breast reduction surgery موثرترین روش برای کاهش سایز سینه های بزرگ و سنگین است. Breast Reduction Surgery می‌تواند به بهبود شکل سینه‌ها و همچنین به کاهش درد کمر، شانه یا گردن، مرتبط با سینه‌های بزرگ کمک کند. گاهی اوقات لیپوساکشن سینه ممکن است برای کاهش اندازه سینه‌های بزرگ در زنانی که علاقه ای به برش‌ها و اسکارهای جراحی سنتی کوچک کردن سینه ندارند، توصیه شود. در این مقاله به مراقبت‌ های بعد از عمل ماموپلاستی خواهیم پرداخت. بلافاصله پس از جراحی، یک پانسمان استریل بر روی برش‌ها اعمال می‌شود و باید حداقل به مدت دو هفته تا زمانی که زخم بعد از عمل خود را بررسی کنید، روی آن باقی بماند. هر گونه درد و ناراحتی بعد از عمل را می توان به راحتی با داروهای مسکن تجویزی که جراح به شما می‌دهد، کنترل کرد. باید آنتی بیوتیک‌های بعد از عمل را طبق دستور مصرف کنید. پیاده‌روی‌های سبک در اطراف خانه به طور فعال در چند روز اول پس از جراحی تصیه می‌شود تا گردش خون در پاهای شما را زیاد کند. این کار به کاهش خطر ترومبوز ورید عمقی یا ایجاد لخته خون کمک می‌کند. پس از یک هفته، برخی از بیماران ممکن است بتوانند به کارهای سبک مانند کار در دفتر بازگردند. افرادی که مشاغل سخت تری دارند باید حداقل دو هفته از کار خود برای استراحت و بهبودی کافی مرخصی داشته باشند. ممکن است همچنان احساس ناراحتی خفیفی داشته باشید و طبیعی است که درجاتی از سفتی سینه را تجربه کنید. این یک بخش طبیعی از روند بهبودی است و با مراقبت‌ های بعد از عمل ماموپلاستی برطرف می‌شود. حتماً دستورالعمل‌های بعد از عمل کوچک کردن سینه را دنبال و از خیس شدن پانسمان خودداری کنید. از کشیدن سیگار و نوشیدن الکل پس از عمل باید اجتناب شود زیرا هر دو بر بهبود زخم تأثیر می گذارند و ممکن است خطر عفونت زخم را افزایش دهند.

موارد مراقبت‌ های بعد از عمل ماموپلاستی

خانه خود را آماده کنید

قبل از جراحی و عمل ماموپلاستی، یک فضای اختصاصی برای ریکاوری در خانه خود اختصاص دهید. ترجیحاً در طبقه همکف قرار داشته باشد تا نیاز به بالا و پایین رفتن از پله‌ها در چند روز اول پس از جراحی به حداقل برسد. مفید است که تمام موارد ضروری را که ممکن است بعد از عمل جراحی نیاز داشته باشید، از جمله میان وعده ها، وسایل مطالعه، داروها و پانسمان‌ها را در نزدیکی خود نگه دارید.

به پشت بخوابید

از مراقبت‌ های بعد از عمل ماموپلاستی که به همه بیماران توصیه می‌شود این است که سر خود را در وضعیت بالا نگه دارند. از طرف دیگر، می‌توانید خود را روی چند بالش نگه دارید که به حفظ موقعیت سینه‌ها و به کاهش کبودی و تورم کمک می‌کند.

مراقبت جراحی ماموپلاستی

غذاهای سالم بخورید

خوردن غذاهای سالم پس از کوچک کردن سینه برای اطمینان از بهبودی روان بسیار مهم است. شما باید روی خوردن مقدار زیادی میوه و سبزیجات تمرکز کنید و آجیل، دانه‌ها، آووکادو و منابع پروتئین بدون چربی مانند سینه مرغ و ماهی مصرف کنید. از یک دوست بالغ یا خویشاوند مسئول بخواهید که شما را پس از جراحی به خانه منتقل کند. همچنین در چند روز اول پس از جراحی از شما مراقبت کند. این به شما کمک می‌کند تا در چند روز اول پس از جراحی تا حد امکان استراحت کنید.

هیدراته نگه داشتن بدن

از دیگر مراقبت‌ های بعد از عمل ماموپلاستی این است که بعد از جراحی مقدار زیادی آب بنوشید تا به خوبی هیدراته شوید زیرا این کار به دفع سموم التهابی از بدن کمک می‌کند و باعث بهبود سریعتر می‌شود.

از سیگار کشیدن یا استعمال دخانیات خودداری کنید

سیگار خطر عوارض زخم بعد از عمل و تاخیر در بهبودی را افزایش می دهد.

زمانی را برای استراحت اختصاص دهید

توصیه می‌شود حداقل یک هفته مرخصی از کار و در حالت ایده آل، دو هفته مرخصی از کار داشته باشید، به خصوص اگر از نظر فیزیکی شغل سختی دارید. اگر چه مهم است که بعد از جراحی متحرک باشید، اما انجام بیش از حد و زودهنگام ممکن است بر بهبودی شما تاثیر بگذارد. در صورت احساس درد یا ناراحتی ناگهانی در اثر فعالیت زیاد، باید فوراً با جراح خود مشورت کنید.

دستورالعمل‌های بعد از عمل جراحی را دنبال کنید

دستورالعمل‌های دقیق و مراقبت‌ های بعد از عمل ماموپلاستی، توسط تیم بالینی به شما داده می‌شود و باید قبل از روز جراحی با آنها آشنا باشید.

سینه بند فشاری

سینه بند فشرده سازی سینه باید حداقل به مدت شش هفته به طور مداوم پوشیده شود زیرا این کار به حمایت از سینه‌ها در موقعیت بهینه برای بهبودی کمک می‌کند. کبودی و تورم نیز باید سریعتر از بین برود. هنگامی که لباس فشرده پس از کوچک کردن سینه به درستی پوشیده شود، خطر سروما و هماتوم بعد از عمل کاهش می‌یابد.

سینه بند فشاری

نکات مهم ریکاوری کوچک کردن سینه

  1. از رژیم‌های پر نمک خودداری کنید.
  2. در صورت داشتن هرگونه سوال یا نگرانی در مورد بهبودی کوچک کردن سینه با تیم بالینی خود تماس بگیرید.
  3. حداقل به مدت چهار هفته از سونا، اتاق بخار و شنا خودداری کنید.

امیدواریم که از خواندن نوشته مراقبت های بعد از عمل ماموپلاستی لذت برده و برایتان مفید بوده باشد. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه و همچنین دریافت مشاوره در رابطه با جراحی زیبایی از طریق راه های ارتباطی درج شده در وب سایت با کلینیک زیبایی دکتر محسن میرحسینی در ارتباط باشید. شما دوستان عزیز همچنین می توانید نظرات و انتقادات خود را با ما در بخش کامنت ها در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)